Ehitusest

Jõekaare elurajoonis ehitame kokku 3 uut maja. Neist esimesena alustame Siili 10 ehitusega. Siili 10 korterelamu asub Siili tänaval Emajõe poolsel küljel.

Energiasäästlik A -energiaklassi maja

Kinnistul asub maapealne mitteköetav parkla, mis on osaliselt kaetud. Parkimisala on asfaltkattega, kõnniteed sillutatud. Rajame lastele mänguväljaku ja kõnniteed.

Korterite viimistlus

Korterite põrandad

Korterite põrandaid katab naturaalparkett, mis klient saab valida endale vastavalt sisekujunduspaketile. Esiku ja san.ruumi põrandad on kaetud keraamilise plaadiga.

Korterite laed

Korterite laed nähtavate paneelivuukidega, värvitud valgeks. Esikus alla toodud kipslagi, duširuumis tahvlitest ripplagi süvistatud valgustitega.

Korterite seinad

Sisemised kandeseinad ja korterivahelised seinad on monteeritavad raudbetoonpaneelid. Muud seinad ehitatakse metallkarkassil kahekordsest kipsplaadist ning isoleeritakse villaga.

Tehniline lahendus

Korterite eluruumides on põhikütteks kaugküttel põhinev vesipõrandaküttesüsteem ja trepihallis radiaatorid. Põrandakütet on võimalik korteris tubade kaupa eraldi reguleerida.

Igas korteris on autonoomne soojustagastusega ventilatsioon, mille agregaat paikneb duširuumi laes. Igas korteris on ventilatsiooniagregaadi juhtimispult. Ventilatsioonitorus paiknevad üldjuhul esiku ja duširuumi lael. Köögikubu ühendamiseks on šahtist köögilaeni toodud välja ühendustoru.

Soojale ja külmale veele paigaldame kaugloetavad arvestid.

Korteritesse paigaldatakse projektijärgne kaabeldus, pistikud ja lülitid. Sanitaarruumidesse paigaldatakse valgustid ning valmidus peegli soojenduseks ja valgustuseks ning pistikupesaks. Igal korteril on oma kaugelt loetav elektrimõõtja. Korterite elektriarvestid paiknevad soklikorrusel, korteris paikneb korteri elektrikilp.

Igal korteri on rõdu. Rõdud on metallkonstruktsioonil. Kaetud laudise või mõne muu kattematerjaliga. Rõdupiirded tsingitud terasest.

Korteri akendes ja rõduustel kasutame kolmekihilisi klaaspakette, mis paiknevad energiatõhusas plastprofiilil raamides. Hoone välisuksed on klaasalumiinium konstruktsiooniga ning varustatud fonoluku süsteemiga. Korterite välisuksed on puitkonstruktsioonis turvauksed. Korterite siseuksed spoonitud või valged tahveluksed.

Siili 10 korterelamut teenindab 8 peatusega lift.

Katuselagi ehitatakse raudbetoon õõnespaneelidest, soojustatakse ja kaetakse SBS rullkattematerjaliga.

Vahelaed ehitatakse raudbetoonist õõnespaneelidest. Vahelagede müratõkke ja põrandakütte isoleerimmiseks valatakse betoonplaat.